Pohodlné sezení

Pokud plánujete koupi nové pohovky ať už domů nebo do kancelářských prostor, problém s výběrem určitě mít nebudete, trh nabízí neuvěřitelné množství kombinací tvarů, materiálů a barev. Každopádně by měla být podle vašich představ a korespondovat s celkovým vzhledem místnosti, kde se bude nacházet, neboť je jeho dominantou a zaujme na první pohled.
křeslo rozkládací.jpg
Pohovku vybírejte tak, aby splňovala pokud možno vše, co od ní očekáváte, pokud ji chcete užívat pouze k sezení, volte pohovku jednoduchou, pokud víte, že ji občas budete potřebovat i jako místo ke spaní, vybírejte mezi těmi, které se dají rozložit a mají matraci, ideální a praktický je i úložný prostor, kam se dají schovat lůžkoviny. Důležitým faktorem při výběru je také to, kolik osob je v domácnosti a bude ji používat.
Nejpodstatnějším kritériem při výběru je velikost místnosti, kde bude pohovka umístěna. U rozkládacích modelů myslete na to, že při rozložení budete potřebovat více místa. Co se týká tvaru, zde máte také několik možností, od rohových přes ty složené z jednotlivých kousků. Při výběru dbejte na hloubku, která by měla být kolem čtyřiceti centimetrů a na výšku sezení, které by mělo být od čtyřiceti centimetrů výše, z nízké pohovky by se obtížně zvedalo. Jestliže na pohovce budete chtít i odpočívat, přijde vám jistě vhod varianta s polštáři.
větrák v obýváku.jpg
Co se týká výběru materiálu, volit můžete mezi ekokůží nebo látkou, při méně častém používání si klidně můžete dovolit materiál jemnější, pokud budete pohovku užívat denně několik hodin, ideální je čalounění tkané. Kvalitu poznáte podle gramáže. Ať už si z materiálu vyberete jakýkoliv, tak by jeho údržba neměla mít obtížná. Nejčastější potahovou látkou je mikrovlákno, mikroplyš nebo žinylka, ty jsou velmi praktické s ohledem na prodyšnost. Opakem je kůže, která sice působí luxusním dojmem, ale v horkých dnech příliš praktická pro svoji neprodyšnost není.