5 nápadů na levnou a stylovou vánoční výzdobu

1. Nevtíravé doplňky
Mnoho lidí si myslí, že dekoracemi musí vyzdobit celé místnosti, aby vytvořili vánoční atmosféru. Stačí však investovat do nenápadných doplňků, které budou ladit se stávajícím dekorem bytu, a vánoční nálada je tu. Proč si nepořídit například ubrusy, prostírání, ložní povlečení nebo závěsy s vánočním motivem, které dodají prostředí slavnostní ráz a vydrží nám dlouhá léta?
větve, šišky a svíčky
2. Rozhodující je vůně
Vánoce máme tradičně spojeny s vůněmi. Pečení cukroví, vůně borového jehličí nebo doutnajícího františka či purpury navozují pocit, že Vánoce jsou za dveřmi. Vanilka, skořice či hřebíček prostě k vánočním svátkům patří. Tak proč si je nedopřát v podobě vonných svíček, jejichž příjemné měkké světlo dodá interiéru tajuplnou atmosféru a zaručeně vás naladí na tu pravou vánoční strunu?
vánočně prostřeno
3. Slavnostní vánoční tabule
Při štědrovečerním stolování máme opravdu velkou příležitost vyhrát si s detaily. Ubrousky s vánočním motivem, jedlové větvičky či snítky tradičního jmelí nebo například široké stuhy zlaté organzy ovinuté kolem židlí budou těmi správnými doteky Vánoc. Bez velkého utrácení vykouzlíme úžasnou výzdobu. Vyplatí se investovat do svátečního jídelního servisu, který nám bude k dispozici každý rok.
4. Zdokonalte se v pečení
Je-li pečení vánočních perníčků vaším koníčkem, už teď máte vyhráno. Levné a efektní dekorace dosáhnete, ozdobíte-li váš štědrovečerní stůl drobnými perníkovými tvary. Například srdíčka, ze kterých vyrobíte malý svícínek, či hvězdičky, které můžete seskupit jako stromeček, jsou vítaným a nevšedním oživením vánoční tabule. Jedlá dekorace nepochybně potěší zejména děti.
věnec na dveřích
5. Tradiční kousky
Vánoční věnec patří k obvyklé výzdobě a navozuje mimořádně sváteční pocit. Umístěte ho na vstupních dveřích, kde bude každodenní připomínkou blížících se svátků. Pokud si koupíte umělý věnec, je to investice na řadu let. Můžete si ho také levně vyrobit sami a ozdobit podle svého vkusu, stačí k tomu polystyrenový výlisek a tavná pistole. Z procházky si přinesete větvičky jehličnanů, borové šišky, snítky mahonie, jmelí či břečťanu a vše ostatní je na vaší tvořivosti. Nápadů a inspirací je na internetu dost.
Mimochodem, věděli jste, že už staří Germáni chránili svá obydlí jedlovými větvemi a břečťanem jako symboly síly a odolnosti vůči zimě?